- promise@promise.pl
- 22-355-16-00
- Pon - Pt: 9.00 - 17.00
- Kontakt
Raportowanie korporacyjne
- Home
- Raportowanie korporacyjne
// APN Enterprise Reporting
Nowoczesna platforma raportowa
APN Enterprise Reporting to rozwiązanie, które pozwala tworzyć i dystrybuować raporty dotyczące różnorodnych wskaźników biznesowych do użytkowników końcowych niezależnie od źródła danych i lokalizacji odbiorcy.
W większości organizacji strategia działania i taktyki operacyjne opierają się na czterech głównych filarach: klienci, pracownicy, produkty i procesy. Aby wprowadzać zmiany i innowacje, tworzyć nowe produkty i usługi, organizacje muszą przyjąć strategię, która jak najskuteczniej łączy te filary. Dzięki temu klienci będą mieli właściwe doświadczenia, pracownicy będą działać najlepiej jak potrafią, operacje zapewnią skuteczność i wydajność w całej firmie. Ta koncepcja jest ostatecznie tym, co umożliwia transformację, pozwala rozwijać biznes, procesy, uzyskać przewagę konkurencyjną i ostatecznie przekształcić organizację w lidera swojej branży. To także bardzo duże ilości różnorodnych. Analizę tych danych wspiera rozwiązanie APN Enterprise Reporting.

Dlaczego warto wdrożyć
platformę raportową w Twojej organizacji?
Wzrost przychodów
Obniżenie kosztów
Kompleksowość

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Microsoft Power BI, APN Enterprise Reporting ułatwia zbieranie danych, tworzenie raportów, udostępnianie ich użytkownikom końcowym i monitorowanie kluczowych wskaźników. Użytkownicy mogą nadać sens swoim danym dzięki interaktywnym pulpitom nawigacyjnym w czasie rzeczywistym i w ten sposób odblokować spostrzeżenia potrzebne do prowadzenia działalności.
Dzięki poprawie procesu raportowego, użytkownicy platformy raportowej zyskują wymierne korzyści związane z:
- wzrostem przychodów,
- obniżeniem kosztów i ryzyka,
- optymalizacją łańcucha dostaw,
- szybszym wchodzeniu na rynek z nowymi produktami i usługami,
- lepszą obsługą należności.


"Nowoczesna platforma raportowa pozwala demokratyzować dane i tworzyć kulturę organizacyjną opartą na danych. Użytkownicy podkreślają wzrost satysfakcji z pracy z danymi. Zwiększa się bezpieczeństwo i zgodność pracy z danymi. "

Platforma raportowa ma wszechstronne zastosowanie w każdej organizacji. Wspiera różne linie biznesowe i różnych użytkowników. Najczęściej wykorzystywana jest do analizy i raportowania danych historycznych. Pomaga odpowiadać użytkownikom na pytanie „Co się wydarzyło?”. Platforma może również pomagać w wizualizowaniu prac zaawansowanych analityków przedstawiając odpowiedzi na pytania „Dlaczego się to wydarzyło?” i „Co jeszcze może się wydarzyć?”. Dzięki możliwościom osadzania analiz, automatyzacji i łączenia ich z różnymi aplikacjami Power BI optymalizuje podejmowanie decyzji i odpowiada na pytania
„Co powinniśmy zrobić?”. Platforma raportowa może być również wsparciem przy tworzeniu planów, budżetów i prognoz, dając użytkownikom odpowiedzi na pytanie „Jaki mamy plan i czy następuje jego realizacja?” Poniżej przedstawiamy przykładowe raporty przydatne w każdej firmie:
- Zarządcza analiza kluczowych wskaźników efektywności
- Analiza sprzedaży i marży.
- Analiza przepływów pieniężnych i należności.
- Analiza efektywności klientów.
- Analiza kampanii marketingowych.
- Analiza inwestycji.
- Analiza bezpieczeństwa pracy.
- Analiza zgodności oprogramowania.
- Analiza odchyleń produkcyjnych.
- Analiza jakości produkcji.
- Analiza zdolności produkcyjnych.
- Analiza reklamacji.
- Analiza zgodności z przepisami.
- Analiza rotacji i absencji pracowników.
- Analiza poziomu zatrudnienia.
Wykorzystujemy technologię platformy raportowej Microsoft Power BI. W zależności od potrzeb projektowych używamy różnych komponentów wchodzących w jej skład np. Power BI Mobile do wyświetlania raportów na urządzeniach mobilnych i Power BI Gateway do łączenia się do źródeł lokalnych. Więcej informacji na temat technologii Power BI jest tutaj: https://powerbi.microsoft.com/pl-pl/
Tego typu projekty zaczynają się najczęściej od wytworzenia minimalnego produktu, który pozwoli szybko pokazać korzyść z wdrożenia. Koszt może kształtować się w zakresie 20 000 – 30 000 EUR netto w zależności od przyjętego zakresu. Z naszego doświadczenia wynika, że dużym wsparciem w uruchomieniu tej klasy projektów są środki inwestycyjne vendora, pozwalające m. in. na uruchomienie subskrypcji w chmurze i finansowanie usług partnera wdrożeniowego. Jako Partner z najwyższymi kompetencjami wspieramy naszych klientów w pozyskaniu takich środków inwestycyjnych.