- promise@promise.pl
- 22-355-16-00
- Pon - Pt: 9.00 - 17.00
- Kontakt
Ochrona danych
- Home
- Ochrona danych
// Zwiększ bezpieczeństwo
Ochrona wrażliwych danych firmowych
Przeniesienie procesów biznesowych do świata online pozwoliło organizacjom na rozwój w wielu obszarach, ale zwiększyło także liczebność cyberataków.
Współcześnie wdrażanie procesów i narzędzi, które wspierają bezpieczne przechowywanie informacji chroni firmy przed utratą poufnych danych.
Wykorzystując doświadczenie naszych specjalistów oraz odpowiednie technologie zapewnisz kompleksową oraz zaawansowaną ochronę wrażliwych danych Twojego biznesu.

W jaki sposób możemy chronić Twoje dane?
MIP
DLP
BitLocker
MIP
Jest to zbiór technologii i narzędzi, które pomagają wykryć, sklasyfikować i zabezpieczyć wrażliwe dane w organizacji.
Dzięki etykietom poufności użytkownicy w łatwy sposób mogą decydować o ochronie (szyfrowaniu) i oznaczaniu pojedynczych dokumentów czy wiadomości. Etykiety mogą być przypisywane do obiektów automatycznie dzięki typom informacji poufnych (PESEL, nr dowodu tożsamości, itd.). Dzięki politykom DLP istnieje możliwość zabezpieczenia organizacji przed wyciekiem danych.
Rozwiązania zawarte w MIP są niezbędne w każdej organizacji, której zależy na bezpieczeństwie danych.
DLP
DLP (Data Loss Prevention) to rozwiązanie, którego podstawowym zadaniem jest ochrona przed wyciekiem danych. Inne możliwości to monitoring i wykrywanie informacji wrażliwych, które są wysyłane poza organizację. Obecnie DLP może obejmować nie tylko tradycyjne usługi do komunikacji i współpracy (Exchange, SharePoint, OneDrive, Teams), ale też PowerBI, końcowe urządzenia (Endpoint DLP) i zasoby w innych chmurach za pomocą Microsoft Defender for Cloud Apps.
Z polityk DLP może korzystać każda organizacja, ponieważ podnoszą one poziom bezpieczeństwa komunikacji oraz współpracy.
BitLocker
BitLocker to technologia szyfrowania danych w systemie Windows, która chroni dane przed nieuprawnionym dostępem. Za pomocą tego rozwiązania szyfrowane są poszczególne partycje. Obecnie do zabezpieczenia najczęściej wykorzystywany jest TPM (Trusted Platform Module), czyli układ scalony zintegrowany z płytą główną komputera, który pozwala wykonać operacje kryptograficzne.
Przed zalogowaniem do systemu wymagane jest podanie dodatkowego czynnika uwierzytelniania.
Rozwiązanie zabezpiecza dane w przypadku kradzieży urządzenia.
Porozmawiajmy o ochronie Twoich danych
Skontaktuj się z naszym specjalistą od spraw bezpieczeństwa